Oznanila 1. 1. 2017 – 8. 1. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Stopamo v navadno leto 2017. Z velikim zaupanjem začnimo prve korake in prosimo Boga za božji blagoslov .Z Njim začnimo to leto, da bo dober tek imelo. V prvem tednu Novega leta obhajamo praznik Gospodovega razglašenja ali Svete tri kralje, ki so Novorojenega iskali in tudi našli. Po drugi poti so se po srečanju vrnili v svojo deželo. Na ta praznik bosta obe sv. maši v dopoldanskem času, ker imam večerno mašo na Kozjaku. Obenem v petek obiskujem bolne in ostarele. V sredo bo tudi pogreb ob 15h in takoj po pogrebu bo sv. maša za rajno Koštomaj Veroniko. Rojena je bila v Vrbi, sedaj je okoli 20 let bivala v domu  ostarelih v Slov. Konjicah. Dekliški priimek je imela Povh. Od torka naprej  je reden verouk. Jutri bom nadaljeval z božičnonovoletnim blagoslovom. Jutri bi se rad srečal z župljani Pristove do večerne sv. maše. V sredo dopoldne bom blagoslavljal v Vinski gorici. Začel bom pri Petre in potem proti dolini. Nadaljeval bom še v četrtek. V petek bom obiskal vse, ki jih obiščem za prvi petek in bom tam tudi blagoslovil. V soboto in nedeljo bom blagoslavljal po naselju Dobrna. Vsakega srečenja se iskreno veselim. Prva številka Družine on Ognjišča čaka na naročnike.

Vsem župljanom želim obilo božjega blagoslova.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z velikim zaupanjem stopamo v Novo leto. Božji previdnosti priporočimo vsak dan, ki ga bomo preživeli. V petek obhajamo praznik Svetih treh kraljev, ki so Novorojenega iskali in tudi našli. Po srečanju z Njim, so se po drugi poti vrnili v svojo deželo. Srečenje z Jezusom mora človeka spremeniti. Tukaj bo maša ob 16h in slovesen blagoslov vode, ki jo tudi solimo. Lahko se še prijavljate na Ognjišče. Prva številka še čaka na ostale naročnike.

Vsem župljanom želim obilo božjega blagoslova.

Milan žpk